kamery megapikselowe yudor

Kamery megapikselowe IP marki Yudor

kamery megapikselowe yudorJeśli szukasz nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań w zakresie monitoringu sieciowego IP zapewne dobrym pomysłem będzie sprawdzenie oferty jaką na polskim rynku udostępnił producent marki Yudor. Firma ta posiada doświadczenie w zakresie produkcji urządzeń telewizji przemysłowej oraz monitoringu sieciowego CCTV IP, przede wszystkim rejestratorów cyfrowych, kamer przemysłowych i kamer megapikselowych IP, a także wideo serwerów. Historia działalności właściciela marki sięga roku 1999 kiedy to wyszła pierwsza seria produktów przeznaczonych do realizacji systemów telewizji przemysłowej. Od roku 2004 firma produkuje urządzenia sieciowe działające w standardzie teleinformatycznych sieci oparty o protokół TCP/IP – ten sam, który spotykamy w sieciach internetowych oraz lokalnych sieci komputerowych. Obecnie jest to podstawowy kierunek rozwoju telewizji dozorowej stosowanej w miastach, firmach oraz domach prywatnych.

Kamery IP Yudor

Kamery sieciowe marki Yudor oferują wszystkie najnowsze systemy zapewniające obsługę i wydajne funkcjonowanie kamer monitoringu dozorowego.  Kamery posiadają przetwornik CMOS 1/3″ o rozdzielczości do 1600×1200 pikseli,  co odpowiada standardowi UXGA. Kamery funkcjonują w oparciu o interfejs sieciowy o przepustowości do 100  Mb/s typu 100/10 T-base, a ponadto posiadają funkcję zasilania za pośrednictwem protokołu PoE (Power over Ethernet), teraz aby dostarczyć prąd zasilający kamerę wystarczy podłączyć ją do kabla sieciowego – tego samego, którym odbywa się transmisja strumienia danych. Bardzo istotną funkcjonalnością, jest możliwość wykorzystania wydajnej kompresji opartej o kodek H.264, który obecnie jest najlepszym rozwiązaniem do bezstratnej kompresji danych. Ponadto kamera wyposażona jest w kodeki MJPEG/MPEG-4. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany filtr podczerwieni, który w dzień usuwa pasmo podczerwone, natomiast w trybie nocnym pozwala kamerze widzieć zakresie promieni podczerwonych – dzięki temu kamery dzień/noc widzą lepiej w szerszym spektrum zróżnicowanych warunków oświetlenia. Kamery wewnętrzne współpracują z obiektywami megapikselowymi, pozwalając na dobór odpowiedniego obiektywu celem dostosowania do lokalizacji i cech oświetlenia obserwowanej sceny. Dodatkowym atutem kamer jest fakt, że są to urządzenia zgodne ze specyfikacją „ONVIF„. Z całą pewnością zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne kamery megapikselowe z oświetlaczem podczerwieni w zadowalającym zakresie spełnią swoją rolę.

Najważniejsze cechy kamer IP Yudor

Kompresja H.264 – H.264 to bardzo wydajny standard kompresji, który znacznie przewyższa standardowe kompresje MJPEG lub MPEG4. Drastycznie redukuje rozmiar przesyłanych danych. Plik o wielkości 1MB po skompresowaniu H.264 waży zaledwie 10kB.

2.0 Megapikseli – lepsza jakość wideo – Kamera ON-H796RP/AT-H79IP oferuje obraz w wysokiej jakości i rozdzielczości 1600×1200 Mpx. Główną zaletą technologii megapikselowej jest zdolność rejestrowania szczegółów takich jak znaki na tablicy rejestracyjnej samochodu lub twarz człowieka.

PoE (Power Over Ethernet) – innowacyjność – Power over Ethernet (PoE) jest technologią, która integruje zasilanie w standardowej infrastrukturze LAN. Umożliwia sterowanie, które należy dostarczyć do urządzenia sieciowego, takie jak kamera IP, za pomocą tego samego przewodu, co do połączenia z siecią. Eliminuje to potrzebę umiejscowienia gniazdek w pobliżu kamer i umożliwia łatwiejszą aplikację zasilania bezprzerwowego (UPS).

Przechwytywanie obrazu w całkowitych ciemnościach – Kamera ON H796RP/AT H79IP posiada 35 diod podczerwieni, które oświetlają obszar do 20 metrów. Dzięki temu użytkownik będzie mógł spostrzec człowieka na drugim końcu ulicy lub nadjeżdżający samochód w zupełnych ciemnościach. Kamera automatycznie wykrywa zmierzch i przełącza się w tryb nocny. Wyposażona w czujnik światła nie wymaga obsługi ze strony administratora systemu. Dzięki temu niezależnie od oświetlenia kamera zachowuje wysoką jakość rejestrowanego obrazu.

Przykładowe kamery megapikselowe Yudor:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *