Kamera z oświetlaczem podczerwieni VI700E

W grupie najnowszych produktów sklepu „NAPAD” w grupie kamery przemysłowe i telewizja przemysłowa pojawiła się nowość – kamera przemysłowa z oświetlaczem VI700E Effio, która jest przystosowana do  prowadzenia monitoringu w dzień i w nocy. Nie jest to kamera megapikselowa, jednak stanowi przykład zmian w kamerach analogowych w kierunku polepszenia jakości obrazu. Kamera została zaprojektowana z myślą o dostarczeniu obrazu w jakości wyższej niż przeciętna analogowa.Tym samym urządzenie zostało wyposażone w nowy przetwornik: 1/3″ SONY Super HAD II, którego główną zaletą jest zaawansowany technologicznie procesor sygnałowy DSP Sony Effio (ang. Enhanced Features and Fine Image Processor). System Effio powoduje tu poprawę jakości obrazu w analogowych kamerach poprzez podniesienie jego wyrazistości i przejrzystości.

Zastosowane funkcje kamery VI700E

Kamera posiada szereg systemów, które mają znaczenie dla skuteczności oraz jakości dostarczanego monitoringu z użyciem tego modelu kamery. Tym samym kamera posiada system AES – automatycznej samodzielnej migawki, system AWB – automatyczne dopasowanie balansu bieli, system AGC – automatycznego dopasowania poziomu wzmocnienia – system, który reguluje poziom jasności dla optymalnej wydajności i najwyższej jakości obrazu oraz wiele innych. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w kamerze typu VI700E  jest możliwość zdefiniowania 4 stref prywatności oraz detekcji ruchu (czujniki ruchu) w 64 programowalnych obszarach przestrzeni.

Kamery z oświetlaczem podczerwieni

Bardzo ważną funkcją kamery VI700E jest możliwość doświetlania monitorowanego obszaru w ciemności za pomocą 72 diod podczerwieni, których zasięg świecenia wynosi do 60 metrów. Dzięki zastosowaniu w kamerze diod IR LED możliwe jest rejestrowanie obrazu w warunkach nocnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *