Kamera megapikselowa IPC-F725P

Kamera megapikselowa IPCF725P

Stworzenie pierwszej kamery IP rozpoczęło nową erę w systemach monitoringu. Kamera IPCF725P, jak inne urządzenia z tej kategorii, pozwala na podłączenie do sieci internetowej i zdalne zarządzanie ustawieniami. Podgląd z kamery można uzyskać z komputera podłączonego do internetu w dowolnym miejscu, co jest niezwykle wygodne i zwiększa elastyczność korzystania z monitoringu. Dodatkowo zasilanie jest zapewnione przez kabel sieciowy Ethernet (system Power over Ethernet). Pozwala to na zmniejszenie ilości kabli, które są przyłączone do kamery, w ten sposób redukuje się ich koszt.

Dzięki swojej funkcjonalności, takie kamery megapikselowe IPCF725P przewyższają rozwiązania CCTV pod względem jakości obrazu. Model jest wyposażony w przetwornik: 1/3″ CMOS, pozwalający na osiągnięcie rozdzielczości 1600×1200 (2 Mpx). Taka rozdzielczość wystarcza do swobodnego rozróżniania nawet drobnych szczegółów zarówno w czasie bieżącego podglądu, jak i przy późniejszym odtwarzaniu przygotowanych nagrań. Dzięki kompresji plików do formatu H.264, zajmują one znacznie mniej miejsca niż w przypadku nagrywania w formacie MPEG-4.

Kamera megapikselowa IPC-F725P

Dodatkowo kamera megapikselowa IPCF725P posiada możliwość włączenia detekcji ruchu oraz zapewnia dostęp do funkcji PTZ i FTP dla magazynowania danych. Można ją użyć razem z obiektywem megapikselowym z manualną przysłoną. Najczęściej kamera jest wykorzystywana jako element tworzący monitoring pomieszczeń takich jak przestrzenie biur, sklepów czy instytucji, lecz może być również używana do monitoringu na przykład ulic. Produkt posiada 24-miesięczną gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *